project icon Asystent Zdrowego Żywienia

Asystent Zdrowia Instytutu Żywności i Żywienia to aplikacja dla osób dbających o zdrowie.


objective CEL

Wykonanie aplikacji w ramach przetargu dla Instytutu Żywności i Żywienia dla osób dbających o zdrowie. Celem aplikacji jest edukacja społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania i w konsekwencji zapobieganie nadwadze i otyłości, a także wielu innym chorobom przewlekłym.

solution Wykonanie

W ramach tego zlecenia byliśmy odpowiedzialni za kompleksowe wykonanie aplikacji oraz treści multimedialnych. W ramach zamówienia zrealizowaliśmy:

  • Aplikację mobilną Android

  • Serwer, który udostępnia dane do aplikacji

  • Materiały video oraz zdjęcia

  • Regulamin aplikacji

getapp Pobierz aplikację

 

key Funkcje aplikacji

Kalkulator

Kalkulator w prosty sposób policzy, ile kalorii i wartości odżywczych spożyto w ciągu dnia. Za pomocą rozsuwanego menu po prawej stronie można dodać produkty z bazy IŻŻ, z Historii lub dodać nowy produkt. Baza IŻŻ posiada produkty w różnych kategoriach, np. takich jak nabiał, produkty mięsne czy produkty zbożowe. Zajęliśmy się przygotowaniem nie tylko aplikacji, ale także zdjęć produktów oraz materiałów video.

Quizy

Dzięki opcji Quiz aplikacja pozwala sprawdzić swoją wiedzę, jak i wyedukować się w tematyce zdrowego odżywiania. Dostępne są dwa typy quizów – ABCD i Prawda czy Fałsz?

Ćwiczenia

Posiada dwa działy: Spalanie Kalorii i Zestawy Ćwiczeń. Spalanie Kalorii podaje, w jaki sposób i w jakim czasie można spalić określoną liczbę kalorii, a także opis jak nabyć daną ilość kalorii. Zestawy ćwiczeń zawierają nagrania wideo z ćwiczeniami oraz ich opisem. Filmy z ćwiczeniami zostały także wykonane przez naszą firmę.

Jadłospisy

Jadłospisy zawierają zestawy potraw na każdy dzień tygodnia z podaną zawartością kalorii, tłuszczu, cukru i soli oraz przepisami ich sporządzenia. Istnieje 5 zestawów na każdy dzień, a także możliwość utworzenia własnego jadłospisu.

Ustawienia

W Ustawieniach profilu można ustawić dane dotyczące płci, masy ciała, wzrostu, wieku i aktywności. Dzięki temu można uzyskać dane dotyczące BMI i dziennego zapotrzebowania na kalorie.

projects Więcej projektów